ІІ Міжнародний форум згуртованості: Агенція представила Миколаївщину
Днями у Києві відбувся ІІ Міжнародний форум згуртованості, організований Міністерством розвитку громад та територій України в межах флагманського партнерства Програми розвитку ООН (ПРООН) та Європейського Союзу (ЄС) «EU4Recovery - Розширення можливостей громад в Україні».
Участь у ньому взяли представники державної влади, міжнародної спільноти, органів місцевого самоврядування та Агенцій регіонального розвитку. Миколаївську Агенцію представила заступниця директора Ольга Ніколаєвич. Зокрема, на заході презентували українську модель згуртованості як відповіді на виклики війни, відновлення та європейської інтеграції.
Ключова тема форуму «Згуртованість та стійкість як чинник майбутнього Європи» стала основою для відкритого діалогу про:
- доступ до структурних фондів ЄС;
- розвиток глобальних партнерств;
- роль громад у відновленні та економічному зростанні;
- законодавчі основи європейської інтеграції.
Також у межах форуму відбулися панельні дискусії за участі національних та міжнародних експертів, підписано меморандуми про співпрацю та створено простір для нових партнерств і нетворкінгу.
«Форум вкотре підтвердив: сильні громади — це основа сильної держави та її європейського майбутнього», – впевнена Ольга Ніколаєвич.
Під час заходу відбулося підписання Угоди про міжнародне територіальне співробітництво між Новоодеською міською радою, Скалатською міською радою Тернопільського району Тернопільської області та гміною Біштинек Бартошицького повіту Вармінсько-Мазурського воєводства Республіки Польща. Також підписано угоду про співпрацю між Шевченківською сільською територіальною громадою Миколаївської області, Коростенською міською територіальною громадою Житомирської області та муніципалітетом Тієне (Італія).